People&Countries

Болгария

 

форум
объявления
блоги
города
пляжи
страховка для ВНЖ

Португалия

 

форум
новости
статьи
города
эмиграция

компании

Италия

 

форум
новости
объявления
блоги
статьи
фото

Все страны

 

Германия
США
Франция
Чехия
Россия
Украина

People&Countries Портал Languages Український Просмотр статьи

Громадянство США: способи отримання

7.6.2020 22:51| Разместил: PavelShumilov| Просмотров: 360| Комментарии: 0

Сполучені Штати Америки, на думку багатьох, є найбільш економічно розвиненою державою, що найбільше приваблює громадян інших країн, які бажають влаштуватися в цій країні для постійного проживання. Росіяни не є винятком. Розглянемо, як отримати громадянство в США і які для цього існують способи.Переваги набуття американського громадянства


Володарі паспорта громадянина США мають багато привілеїв. В першу чергу слід сказати про вільний доступ до всіх соціальних програмах в сфері освіти і охорони здоров'я.


Громадянам США забезпечений безвізовий в'їзд майже в усі країни світу.

Істотною пільгою для громадян країни є можливість отримання в банківських установах країни позики без застави, за рахунок якої можна буде відкрити власний бізнес, придбати житло і дати освіту дітям.


Отримавши громадянство США, можна запросити для постійного проживання членів своєї сім'ї. Американський громадянин бере участь у виборах, може прийматися на державну службу і при виїзді в іншу країну користується заступництвом США.
способи отримання


Набути громадянство США можна декількома способами:

 1. По праву народження. Дитина, що народилася на території Штатів, автоматично отримує американське громадянство; при цьому не має значення, на яких умовах батьки перебувають в країні: вони можуть бути навіть нелегалами. Право на прийом в американське підданство при народженні не поширюється тільки на дітей працівників дипломатичних служб, які перебувають в країні за службовим обов'язком.
 2. В порядку натуралізації. З цієї офіційної процедури отримати підданство США можна після закінчення п'ятирічного періоду легального проживання на території країни і при дотриманні певних вимог.


  1. Інвестування в економіку США. Сума вкладень повинна перевищувати 500 тисяч американських доларів. Інвестор отримує Грін-кард з терміном дії 2 роки. Повторне інвестування такої суми після закінчення дворічного періоду призводить до отримання статусу постійного резидента, а через п'ять років - громадянства країни.
  2. Військова служба. Відповідно до чинного американського законодавства, легальні іммігранти можуть вступити на військову службу через два роки безперервного проживання в країні по посвідки на проживання. Таким військовослужбовцям доступна можливість подання запиту на прийом в громадянство Штатів вже через один рік несення служби. При цьому не стягується державне мито, а громадянство надається після прийняття здобувачем присяги незалежно від місця дислокації американських військ, а також в дипломатичних представництвах Штатів в інших державах.
  3. Через брак. Вступивши в законний шлюб з громадянином / громадянкою США, іноземець може запитувати прийом в громадянство після трьох років подружнього життя.


   Громадянство за народженням

   Дитина, яка народилася в Штатах, автоматично отримує свідоцтво про народження, на підставі якого згодом може отримати паспорт громадянина.   Можливість виклику батьків для постійного проживання в США у дитини з'явиться після досягнення нею 21-річного віку, тільки якщо він буде постійно проживати на території держави і планує тут перебувати і в подальшому.


   Дитина, що народилася в іншій країні, буде визнаний громадянином США, якщо американцем є хоча б один з його батьків, і він офіційно визнав дитину (реєстрація шлюбу необов'язкова).


   Натуралізація


   Отримання громадянства США шляхом натуралізації, як уже раніше зазначалося, можливо після п'яти років легального проживання. Але при цьому обов'язковою умовою є перебування на території Штатів протягом зазначеного періоду не менше трьох років.


   Порушення умов натуралізації відбувається в разі перебування претендента на громадянство поза територією Америки без істотних причин понад шість місяців.


   Процедура натуралізації доступна тільки повнолітнім.


   Клопотати про прийом в громадянство в порядку натуралізації можна за допомогою заповнення форми М-476. Важливо: до дати подання цієї заяви необхідно безперервно проживати на території США протягом мінімум трьох місяців.    

   Щоб стати громадянином США, потрібно відповідати прийнятим в американському суспільстві правовим і моральним нормам. Будь-яке правопорушення здатне послужити причиною для відмови в проханні про натуралізацію. Більш того, будь-які скоєні злочини можуть призвести до депортації.


   Здобувач повинен буде успішно скласти іспит з державного устрою США і історії країни, продемонструвати відмінне володіння англійською мовою під час співбесіди з уповноваженою особою; це буде одним з етапів в ході розгляду клопотання про вступ у громадянство.


   В середньому процедура натуралізації займає близько дев'яти місяців від дати подання заяви.


   Процедура отримання громадянства


   Так як отримати американське громадянство можна різними способами, то в кожному конкретному випадку ця процедура буде мати свої особливості. У загальному ж випадку процес прийому в підданство США передбачає проходження наступних етапів.


   Етап 1. Подання заяви


   Заповнюється анкета за формою № 400, яка відправляється в Центр обробки заяв USCIS округу, до якого належить місто проживання претендента.


   Разом з анкетою подаються:

   • ксерокопія Зеленої картки;
   • два кольорових фотознімку формату 50х50 мм;
   • квитанція про сплату держмита;
   • підтвердження оплати процедури дактилоскопії (для заявників молодше 75 років).


    Етап 2. Зняття відбитків пальців


    Процедура проводиться в Центрі, куди було відправлено заяву, після чого відбитки проходять перевірку на причетність здобувача до кримінальних справах.


    Етап 3. Співбесіда


    Проходить англійською мовою. Офіцер задає питання за анкетними даними здобувача, історії та політичного устрою США.    Етап 4. Присяга


    Приноситься присяга на вірність Штатам. Церемонія може бути призначена навіть через кілька місяців після проведення співбесіди.

    Кандидат отримує сертифікат, за яким потім отримує американський паспорт.


    Подвійне громадянство в США    Подвійне громадянство в США і в Росії неможливо, оскільки між цими двома державами не існує подібної домовленості. Але при цьому в Росії не заборонено друге громадянство: якщо росіянину буде в США надано статус громадянина, то, відповідно до чинних правових норм, в Росії ця людина буде вважатися громадянином РФ, а в Америці - підданим США.


    Важливо відзначити, що принесення присяги вірності при отриманні американського громадянства означає, що з цього дня претендент відмовляється зберігати вірність іншій державі, навіть якщо і залишається далі його громадянином.


    Лотерея Грін-кард


    Щорічно в Штатах проводиться лотерея Грін-кард, метою якої є підвищення рівня міграції населення в США. Брати участь у програмі для отримання громадянства США громадяни РФ можуть в тому випадку, якщо Росія потрапила до переліку країн з низьким показником імміграції в Штати.


    Щорічно цей список складається з урахуванням статистичних показників рівня імміграції в США з кожної конкретної країни за останні 5 років. Ті держави, з яких в Штати переїхало жити менше 50 тисяч осіб, беруть участь у наступній лотереї.    До учасників пред'являється тільки два обов'язкових для виконання вимоги:

    • наявність хоча б середньої освіти;
    • дворічний досвід роботи за професією.

    Лотерея стартує щорічно на початку жовтня і триває місяць. Переможців методом випадкового відбору визначає комп'ютер. 


    Грін-кард дає своїм власникам право на проживання, проживання, навчання і працевлаштування в Штатах. Власник картки може знаходитися на території держави необмежену кількість часу і має ті ж привілеями, що і громадяни США, за винятком можливості участі у виборах.


    5+

    4

    3

    2

    1

    GMT+3, 26.9.2021 03:43 , Processed in 1.206022 second(s), 20 queries , Gzip On.

    Вернуться к началу