People&Countries

Болгария

 

форум
объявления
блоги
города
пляжи
страховка для ВНЖ

Португалия

 

форум
новости
статьи
города
эмиграция

компании

Италия

 

форум
новости
объявления
блоги
статьи
фото

Все страны

 

Германия
США
Франция
Чехия
Россия
Украина

People&Countries Портал Languages Український Просмотр статьи

Як шукати роботу в Німеччині

7.6.2020 11:54| Разместил: PavelShumilov| Просмотров: 256| Комментарии: 0

У сучасній Росії спостерігається тенденція пошуку роботи за кордоном. Багато жителів прагнуть виїхати в іншу державу, щоб знайти більш високооплачувану роботу. У тих чи інших країнах різні вимоги і умови. Кудись потрапити важче, наприклад, до Великобританії, а Німеччина завжди рада прийняти висококласних фахівців з Росії. Саме про цю країну піде мова в нашій статті.
Німеччина - чудова країна з хорошим рівнем життя. Тут широко розвинена культура, соціальний захист населення та високі зарплати! Про роботу і проживання в цій країні можна тільки мріяти. Але скрізь є не тільки плюси, а й мінуси.


Хто затребуваний в Німеччині?
У Німеччині цінуються висококваліфіковані фахівці, для яких завжди є вакантні місця. Прогрес ступив вперед. Поява інформаційних технологій і широке їх застосування зумовлюють востребование працівників цієї спеціальності. Тому на першому місці стоять айтішники і програмісти. 

На другому місці стоять інженери, технологи. У Німеччині цінуються наукові співробітники в галузі медицини і хімії, а також агрономи.

Що стосується комерційних спеціальностей, то в країні необхідні фахівці з управління. Якщо ви бажаєте отримати цю посаду в Німеччині, то досвід роботи в міжнародних компаніях вам необхідний, також потрібен диплом МВА - Master of Business Administration.

Що стосується інженерних спеціальностей, то затребувані інженери в сферах машинобудування, енергетики і електротехніки. Вищезазначена інформація взята з даних отриманих від Асоціації німецьких інженерів. 
Крім перерахованих вище спеціальностей, в Німеччині високо цінуються і, отже, мають шанс вдалого працевлаштування, особи з педагогічною освітою. Німецький союз філологів заявляє, що в країні недолік викладачів. Багато виходять на пенсію і дефіцит педагогів зростає.

Зарплати в Німеччині
В даний час в Німеччині встановлена ​​мінімальна оплата праці, розмір якої становить 8,5 євро на годину. Варто зазначити, що до 2014 року розмір заробітної плати в цій країні не регулювався. 
 
 

Якщо ваша зарплата 400 євро в місяць, то ви звільняєтесь від сплати податку. Як правило, ці гроші отримують підробляють студенти за неповний робочий день на посадах офіціантів або помічників в різних офісах. До слова, ставка офіс-менеджера може забезпечити вас двома тисячами євро в місяць. Це відноситься до таких великих містах: Мюнхен, Гамбург і ін. Робочий день триває вісім годин. Починається з 7-30 до 8-00 ранку, а закінчується о 17-00, є і обідню перерву. 

Погодинна зарплата, про яку йшлося на початку цього пункту, теж встановлюється, оскільки ніхто не стане працювати протягом повного робочого дня за всього лише 400 євро на місяць. Ще раз нагадує, що офіційно мінімальний розмір заробітної плати був встановлений в 2014 році, до цього він залежав лише від керівника, підлеглого і району. Якщо вважати 8-ми годинний робочий день, то за місяць мінімальний дохід буде близько 1,5 тисяч євро. Таку зарплату отримують різні помічники та сезонні робітники. Особи, готові працювати в галузі сільського господарства (приклад: збір врожаю) і сфері послуг (приклад: няні, домробітниці) постійно затребувані в Німеччині.
Розглянемо деякі вакансії в Німеччині (потрібні кваліфіковані фахівці):
1) Інженер-архітектор. З / п - понад 6 тис. Євро;
2) Web-дизайнер і Web-розробник. З / п близько 6 тис. Євро;
3) Програміст. З / п - 5 тис. Євро;
4) Спеціаліст з енергетики. З / п 4,5 тис. Євро; 
5) Учитель. З / п близько 3,5 тис. Євро;
6) Бухгалтер. З / п близько 3 тис. Євро.


Як знайти роботу в Німеччині?
Перш ніж шукати роботу в Німеччині, потрібно добре вивчити німецьку мову. Навіть якщо ви вільно володієте англійською і можете працювати в тому чи іншому підприємстві, то в повсякденному житті він буде необхідний.

Найкращий варіант для пошуку роботи - це спеціалізовані міжнародні сайти займаються питаннями працевлаштування. 


Розглянемо різні сайти:
• ec.europa.ua 
Сайт для розміщення вакансій для осіб, які готові змінити прописку. Є німецький аналоги: jobboerse.arbeitsagentur.de

• elance.com
Сайт, створений для фахівців, що працюють в області IT-технологій. Якщо ви хочете влаштуватися на посаду веб-дизайнера або програміста, то найкращим варіантів буде шукати роботу за допомогою спеціалізованих сайтів.

• На будь-яких російських порталах ви зможете знайти безліч вакансій для бухгалтерів, сезонних робітників і інженерів. 
• Ще один варіант: шукати безпосередньо сайт фірми, в якій ви хочете працювати. Багато сервісів спеціалізуються на залученні нових працівників не тільки з Німеччини, а й інших держав. Деякі міста мають сторінки в інтернеті російською мовою. Зокрема Ольденбург. Куди в основному потрібні науковці, так як місто є великим науковим і економічним центром. В Ольденбурзі знаходяться чотири науково-дослідних центру.

Як влаштуватися?
Як бачимо, вакансій багато і пошук роботи не так вже проблематичний. Найбільш важливі інші умови / перешкоди: 
  • Мова, про що було сказано раніше. Багато чиновників не бажають розмовляти по-англійськи, навіть якщо знають. У зв'язку з тим, що вам доведеться оформляти всіляку документацію і спілкуватися з бюрократами, знати німецьку мову вам особливо необхідно. Якщо ви перебуваєте в Німеччині - говорите на їхній мові. У цій країні все охоче будуть вам про це нагадувати.
  • Другою проблемою є сама кадрова політика Німеччини, яка в першу чергу підтримує місцевий ринок праці. Компанія не може взяти на роботу іноземця, якщо не доведе, що для роботи на цій посаді не знайти німця. Тому ви повинні бути готові чекати поки йде перевірка документів. Наприклад, від першої розмови з можливим керівником і до отримання дозволу на роботу може пройти близько півроку. 

У Німеччині відомство зобов'язане перевіряти наявність претендентів зі своєї країни на запропоновану посаду, і чи відповідає зарплата середнього рівня по регіону. Це необхідно, щоб люди з інших країн не перебивали місцевий ринок співробітників більш низькою вартістю оплати праці. Коли вся перевірка завірена, повідомлення про це приходить в посольство, і ви можете йти за візою. 



З 2012 року іноземці можуть влаштовуватися на роботи на строк до трьох років, раніше це дозвіл видавався на один рік. Щоб отримати посаду, вам необхідна «блакитна карта». 

Блакитна карта - тимчасовий вид на проживання, що дає право влаштуватися на роботу. Щоб її отримати, необхідно виконати вимоги:
  • Річна зарплата не повинна становити менше 47,6 тис. Євро (для вчених - 37,2 євро).
  • Наявність закінченої вищої освіти (необхідно підтвердити свій диплом). 

Якщо ви здобували вищу освіту в Німеччині, то схвалення агентства зайнятості не потрібно. 

Перелік документів на блакитну карту:
  • Паспорт.
  • Заповнену заяву.
  • Документ, що підтверджує наявність вищої освіти, або отриманого або визнаного в Німеччині.
  • Трудовий договір.
  • У разі необхідності - ліцензія на роботу.
  • Медичне страхування.
  • Фотографії.
  • Договір про оренду житла.
 
Всі труднощі, які можуть виникнути при оформленні документів, не зрівняються з тією кількістю переваг, які ви отримаєте, при благополучному влаштуванні на роботу в Німеччині. Гра варта свічок! І, якщо прагнути, то все вийде. Головним плюсом, навіть якщо вам доведеться повернутися на батьківщину, буде досвід, отриманий за час роботи в цій країні.

5+

4

3

2

1

GMT+3, 26.4.2024 11:57 , Processed in 0.490059 second(s), 20 queries , Gzip On.

Вернуться к началу